Sbírka obce Štěpánov vynesla pro FN Olomouc téměř 350 tisíc korun. Děkujeme všem dárcům!

15. května 2020

Po celý měsíc duben přispívali štědří dárci z řad jednotlivců i institucí na transparentní účet v rámci veřejné sbírky, kterou vyhlásila obec Štěpánov. Jejím účelem bylo pořízení plicního ventilátoru a podpora financování léčby onemocnění COVID-19 ve Fakultní nemocnici Olomouc. Nakonec se na kontě shromáždilo jen těžko uvěřitelných 349 675 korun. Symbolický šek znějící na tuto částku předala štěpánovská výprava vedená starostou Mgr. Jiřím Šindlerem řediteli FN Olomouc prof. MUDr. Romanu Havlíkovi, Ph.D.

Profesor Havlík při převzetí velkorysého daru ubezpečil zástupce Štěpánova, že získané finance budou v jím vedeném zařízení využity smysluplně. "Každá koruna je u nás použita hospodárně a jde výhradně na poskytování zdravotní péče, personální náklady a rozvoj nemocnice. Jako státní zařízení nevytváříme pro žádného majitele zisk a všechny peníze použijeme jen na tyto účely," řekl ředitel FN Olomouc.

Starosta Štěpánova Jiří Šindler přiznal, že takový ohlas a výsledek sbírky nečekal. "Jsem moc rád, že můžeme aspoň touto formou pomoct. Potěšilo mě, že se nepřidali jen naši občané, ale také okolní obce a některé spolky a firmy," dodal Mgr. Šindler.

A my všem dárcům moc děkujeme!