Sbírka Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům pomůže i Dětské klinice FN Olomouc

21. listopadu 2022

Život se někdy nevyvíjí podle našich představ. Michal o tom ví své. Ve třech letech mu byl diagnostikován Wilmsův tumor, poměrně vzácný ledvinový nádor postihující především děti předškolního věku. Na poslední chvíli, díky Michalově přirozené houževnatosti a vůli nevzdávat se, díky péči lékařů a sester, díky shodě příznivých náhod a obrovské dávce štěstí, podstoupil Michal operaci, která mu dala druhou šanci k životu.

Vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, stal se vášnivým sportovcem a trenérem v jím založené posilovně Činkárna_Olomouc. Jako poděkování lékařům a sestrám v českých nemocnicích se rozhodl vyhlásit ve spolupráci s Olomoučané sbírku pro vybrané dětské kliniky, přičemž jednou z nich je Dětská klinika FN Olomouc. A jako důkaz, že i vyléčení onkologičtí pacienti mohou dosáhnout velkých věcí, pojede 24 hodin nonstop na spinningovém kole a pokusí se tak zdolat český rekord.

Pomůžete Michalovi dokončit jeho příběh?

Podrobnosti o sbírce zde: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/pomahame-onkologickym-pacientum