Sestra mého srdce působí ve Fakultní nemocnici Olomouc. Dagmar Hetclová uspěla v soutěži Sestra roku

2. května 2022

Titul Sestra mého srdce se stěhuje do Olomouce! V anketě veřejnosti, která je součástí soutěže Sestra roku, získala nejvíce hlasů vrchní sestra I. interní kliniky - kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc Mgr. Dagmar Hetclová. Vyslankyně největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě navíc uspěla i v samotné hlavní soutěži, když v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání skončila na druhém místě. Jména vítězek a vítězů byla odtajněna během slavnostního galavečera v pátek 29. dubna 2022 v pražském Kině Lucerna. Dnes Dagmar Hetclové pogratulovali k úspěchu a poděkovali za skvělou reprezentaci ředitel nemocnice prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. a náměstkyně nelékařských oborů Ing. Bc. Andrea Drobiličová.

  • Dagmar Hetclové pogratulovali ředitel nemocnice Roman Havlík a náměstkyně nelékařských oborů Andrea Drobiličová.

 

Vítězství Dagmar Hetclové v anketě Sestra mého srdce mezi osmi kandidátkami a kandidáty bylo suverénní. Svůj hlas jí poslalo nejvíce lidí v celé historii tohoto klání. O pořadí v kategorii Sestra v managementu a vzdělávání rozhodovala odborná porota. Sestrou roku se v této sekci stal Tomáš Komínek, vrchní sestra Kliniky transplantační chirurgie IKEM. Dagmar Hetclová byla druhá. „Zvlášť ta velká podpora veřejnosti je pro mě až neuvěřitelná. Všem srdečně děkuji za jejich hlasy. Znovu ale opakuji, že svou nominaci a nyní také cenu vnímám nikoliv jako individuální úspěch, ale spíše jako ocenění naší práce, celého oboru, pracoviště a všech kolegyň a kolegů. Je to pro mě potvrzení toho, že se u nás snažíme dělat vždy i něco navíc nad rámec našich běžných pracovních povinností,“ zdůrazňuje vrchní sestra. S kardiologickou klinikou je spojena celý svůj profesní život, tedy již více než dvacet let. Začínala jako sestra na standardním oddělení, převážnou část své dosavadní pracovní kariéry však strávila ve funkci staniční sestry oddělení JIP. V srpnu 2021 se stala vrchní sestrou celé této velké a významné kliniky pečující o kardiologické pacienty. Přednosta kliniky, prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA, ji také do soutěže Sestra roku přihlásil. „Jsem velmi rád, že paní magistra Hetclová vyhrála právě soutěž Sestra mého srdce. Toto ocenění totiž zcela naplňuje obsah a poslání veškeré její činnosti. Je nejen nesmírně zdatnou odbornicí v sesterské, manažerské a vzdělávací profesi, ale právě její lidská dimenze je tím, pro co si jí všichni v našem týmu velmi ceníme. Je to velká čest pro celou Fakultní nemocnici Olomouc a my všichni jí přejeme vše dobré do jejího dalšího profesního i osobního života,“ říká profesor Táborský, který Dagmar Hetclovou doprovázel i na páteční vyhlášení výsledků.

Také ředitel FN Olomouc Roman Havlík vnímá u individuálního ocenění jeho týmovou stránku. „Opět se prokázalo, že svou práci u nás děláme dobře a že máme skvělý tým plný vynikajících osobností. I za to paní Hetclové děkuji a gratuluji,“ připojuje se k blahopřáním profesor Havlík. „Úspěch Dáši Hetclové mě srdečně těší. Titul Sestra mého srdce je prostě ve správných rukou. Myslím si, že trochu lesku dopadá i na naši nemocnici. Sester, které svou práci dělají se srdcem na dlani, u nás máme hodně. A byli bychom určitě rádi, kdyby se o tom další potenciální kolegyně a kolegové sami přesvědčili. Volné pozice máme,“ dodává s úsměvem náměstkyně nelékařských oborů Andrea Drobiličová.

Soutěž Sestra roku, již pořádá vydavatelství Mladá fronta a odborný časopis Zdravotnictví a medicína, je určena všeobecným sestrám, porodním asistentkám, praktickým sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům (NLZP), kterým se jejich profese stala spíše posláním než pouhým zaměstnáním. Titul Sestra roku je udělován ve dvou kategoriích: Sestra v přímé ošetřovatelské péči a Sestra v managementu a vzdělávání. Redakce časopisu Zdravotnictví a medicína dále uděluje mimořádnou cenu Čestné ocenění za celoživotní dílo
v ošetřovatelství a široká veřejnost může hlasovat v soutěži Sestra mého srdce.

  • Dagmar Hetclová se spolupracovníky na JIP kardiologické kliniky.