Sestra sympatie: Zopakuje Fakultní nemocnice Olomouc úspěch z loňského ročníku?

1. října 2019

Zviditelnění mimořádně náročné, zodpovědné a záslužné práce všeobecných sester a poděkování za ni. To jsou hlavní cíle soutěže Sestra sympatie, v níž se za podstatného přispění široké veřejnosti vybírá výjimečná sestřička pracující v některé z českých či moravských nemocnic. V srpnu odstartoval již jedenáctý ročník soutěže spuštěním registrace soutěžících. Fakultní nemocnice Olomouc přitom má na co navazovat, neboť v minulém ročníku se finálového klání díky výsledkům hlasování zúčastnily hned dvě sestřičky - Marie Růžičková z III. interní kliniky a Naďa Sléhová z I. chirurgické kliniky. Do semifinálového kola se navíc dostala Kateřina Burešová z I. interní kliniky.

  • Fotografie z finálového večera Sestry sympatie 2018 - Naďa Sléhová (vlevo), Marie Růžičková (vpravo). Foto: WeMakeMedia

Obě olomoucké finalistky se shodují, že účast na slavnostním večeru v pražském paláci Žofín byl velký zážitek. „Bylo to rozhodně přínosné, budu na to vzpomínat. Měly jsme úžasnou péči, všichni se o nás starali, každý mi lichotil. Bylo to prostě fajn, přestože jsem byla ve stresu,“ usmívá se Marie Růžičková. Jak před slavnostním večerem, tak i během něj měly soutěžící dostatek času si popovídat. „Holky byly moc příjemné, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí,“ dodává sestra z III. interní kliniky. Naďa Sléhová získala díky účasti ve finále novou zkušenost a nové přátele. „Byly to krásné dva dny plné péče profesionálů. Je to jedinečná příležitost zažít něco jiného, neobyčejného, co v běžném životě nelze,“ shrnuje sestřička z I. chirurgické kliniky. Šla by do toho znovu? „Zpočátku jsem byla v rozpacích a musela jsem překonávat svou stydlivost, ale nakonec proč ne, stálo to za to, takže bych do toho klidně šla znovu,“ říká Naďa Sléhová.

Sestra sympatie prostě není klasická soutěž krásy, pořadatelé z agentury We Make Media hledají výjimečnou zdravotní sestru. O umístění tak nerozhoduje mistrovství kadeřníků, kosmetiček a počet hodin strávených ve fitcentru. „Motto celého projektu zní: Krása má mnoho podob! A jaké by v případě Sestry sympatie měly tyto podoby být? Měla by v sobě spojovat především sympatičnost a srdečnost, empatii a stylovost,“ vysvětluje jednatelka agentury We Make Media MUDr. Ivana Kaderková.

K zařazení do soutěže přitom stačí jediné - zaregistrovat kandidátku na titul Sestra sympatie na webových stránkách www.sestrasympatie.cz. Registrace končí 31. října 2019! O postupu do semifinálového kola, tedy mezi 24 soutěžících, bude rozhodovat široká veřejnost zasíláním SMS zpráv od 1. 11. do 2. 12. 2019. Obdobně se bude vybírat finálová dvanáctka soutěžících sester, a to od 2. 1. do 24. 2. 2020. Sestra sympatie pak bude zvolena z dvanácti finalistek 27. března 2020 v paláci Žofín v Praze, u příležitosti konání 11. reprezentačního plesu sester - Sestry na sál!

Všechny fotografie pocházejí z finálového večera Sestry sympatie 2018. Foto: WeMakeMedia