Soutěž Sestra Sympatie: Pomůžete Kláře Janské z Fakultní nemocnice Olomouc do pražského finále?

17. ledna 2020

Tak jako v loňském roce i letos má Fakultní nemocnice Olomouc zastoupení v semifinálovém kole soutěže Sestra sympatie, v níž se za podstatného přispění veřejnosti vybírá výjimečná sestřička pracující v některé z českých či moravských nemocnic. K tomu, aby Klára Janská z II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické napodobila své loňské předchůdkyně a dostala se do finále v pražském paláci Žofín, potřebuje nyní vaše hlasy. SMS zprávy na její podporu je možné zasílat do 24. února.

Účast v soutěži Sestra Sympatie nebrala Klára Janská z počátku příliš vážně. „Trochu jsme se hecovaly s kamarádkou a přihlásila jsem se spíš z legrace. Ani jsem nepředpokládala, že to bude mít takový ohlas,“ vzpomíná osmadvacetiletá sestřička, která po prvním kole hlasování skončila na pátém místě z osmnácti přihlášených. „Když už mě ale teď pořadatelé žádali pro semifinálové kolo o videomedailon, snažila jsem se, aby to už nějak vypadalo. A myslím, že to nedopadlo špatně,“ dodává Klára Janská, která ve volném čase preferuje cyklistiku a procházky se psem, v zimě pak ráda lyžuje.

Na II. interní klinice - gastroenterologické a geriatrické FN Olomouc pracuje sedm let. Nastupovala na jednotku intenzivní péče, po přestěhování do nové budovy pečuje o pacienty metabolické jednotky 30M. Současně si dodělává vysokou školu, aby zvýšila úroveň svých kompetencí. „Studuji na Slezské univerzitě v Opavě a zrovna jsem udělala důležitou zkoušku, takže se mi ulevilo a mám velkou radost,“ usmívá se Klára, která do práce jezdí z Prostějova. „Po dálnici jsem tu za chvilku. Nemám důvod měnit, ve fakultce se mi líbí,“ odmítá, že by měla kvůli dojíždění „zaječí úmysly“.

Hlavním cílem soutěže Sestra sympatie je zviditelnění mimořádně náročné, zodpovědné a záslužné práce všeobecných sester a poděkování za ni. Její jedenáctý ročník odstartoval v srpnu loňského roku soutěže spuštěním registrace soutěžících. Fakultní nemocnice Olomouc přitom má na co navazovat, neboť v minulém ročníku se finálového klání díky výsledkům hlasování zúčastnily hned dvě sestřičky - Marie Růžičková z III. interní kliniky - nefrologické, revmatologické a endokrinologické a Naďa Sléhová z I. chirurgické kliniky. Do semifinálového kola se navíc dostala Kateřina Burešová z I. interní kliniky - kardiologické. Sestra sympatie bude zvolena z dvanácti finalistek 27. 3. 2020 v paláci Žofín v Praze, u příležitosti konání 11. reprezentačního plesu sester - Sestry na sál!

Chcete pomoci Kláře Janské do finále? Jak hlasovat?

Hlasování - SMS zasílejte ve tvaru:
SESTRAmezeraSYMPATIEmezera19 (můžete užívat velká i malá písmena) na telefonní číslo 903 09 06.

Cena jedné SMS je 6 Kč včetně DPH.
Z jednoho telefonního čísla může být odeslán libovolný počet SMS.