Stavební sezona ve Fakultní nemocnici Olomouc začala: na ORL je hotovo, začínají práce na ortopedii

28. února 2020

Jeden projekt je čerstvě dokončen, další je těsně před zahájením realizace. Pořádně rušno je v těchto dnech v areálu Fakultní nemocnice Olomouc, kde postupně začíná hlavní stavební sezona. Minulý týden se rozběhla demolice pěti menších nevyužívaných objektů a v tomto týdnu předali stavbaři do užívání zrekonstruované prostory na Klinice otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku. Příští týden pak začnou stavební úpravy pracoviště sterilizace Ortopedické kliniky.

Klinika ORL má dvě nové vyšetřovny

V polovině září loňského roku začaly stavební práce v prostorách Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku FN Olomouc. V přízemí jedné z nejstarších budov nemocnice vznikl změnou dispozice zákrokový sálek a dvě odborné ambulance. Úpravami prošlo také sociální zařízení pro pacienty a personál a lékařský pokoj. V suterénu dále vznikla nová ambulance pro foniatrii a otoneurologii. Rekonstrukce prováděná firmou OHL ŽS přišla na 4,7 milionu korun bez DPH a trvala celkem 165 dnů.

„Jsem velmi rád, že jsme mohli rozšířit stísněné prostory ambulancí naší kliniky. Nové ambulance umožní lepší organizaci odborných poraden, z čeho budou benefitovat zejména naši pacienti. Největší přínos vidím ve spuštění ambulance v suterénu, kde bude probíhat došetřování novorozenců s podezřením na vrozené poruchy sluchu. Rovněž sem budeme moct přesunout děti z předškolního skríningu sluchu, které doposud sedávají mezi dospělými nemocnými. V přízemí získáme prostor pro rozšíření onkologické poradny a ultrazvuková vyšetření krku,“ uvedl přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Olomouc doc. MUDr. Richard Salzman, Ph.D.

• Původní stav ambulancí ORL (vlevo) a stav po rekonstrukci (vpravo).

Stavební ruch se přesouvá na ortopedii

Po ORL budou stavební práce pokračovat o několik stovek metrů dál, v suterénu Ortopedické kliniky FN Olomouc. Rekonstrukce za bezmála 7,4 milionu bez DPH, kterou má na starosti společnost OHL ŽS, se zde dotkne pracoviště sterilizace. „Rekonstrukce spočívá v dispozičních úpravách, dále v úpravách podlah, povrchů stěn, stropů, montáži nových podhledů a nových výplní otvorů, vybavení mobiliářem a lékařskou technikou. Součástí prací jsou nové rozvody vody a kanalizace, úpravy topení, silnoproudé a v menší míře i slaboproudé rozvody, vzduchotechnika a chlazení, měření a regulace a doplnění rozvodů medicinálních plynů,“ popsal rozsah stavební činnosti Ing. Jan Langer z Odboru investic olomoucké fakultní nemocnice. Práce na ortopedii mají začít 3. března a potrvají do konce června letošního roku.