Studenti a studentky Vyšší odborné školy PRIGO se podívali i na operační sály

7. září 2022

Studují druhým rokem obor Diplomovaná všeobecná sestra na Vyšší odborné škole PRIGO v Havířově, ale pro svou vůbec první zevrubnou exkurzi na zdravotnickém pracovišti si vybrali Fakultní nemocnici Olomouc. Dnes jich ze severu Moravy v doprovodu vyučujících přicestovalo jedenáct. A naše Oddělení profesního vzdělávání a rozvoje lidských zdrojů pro ně připravilo bohatý a atraktivní program.

Všichni společně začali prohlídku nemocnice na Transfuzním oddělení, kde si prošli všechny části procesu výroby transfuzních přípravků. Poté se rozdělili na dvě skupiny a vystřídali se na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, Centrálních operačních sálech a II. interní klinice – gastroenterologické a geriatrické. „Nejvíc se těšíme na operační sály, tam jsme ještě nebyly a taky na ARO. Právě tyto obory nás hodně lákají i v budoucnosti,“ shodlo se několik studentek. A přestože prohlásily, že po absolvování školy budou uplatnění hledat především v severomoravském regionu, osud dokáže být nevyzpytatelný, takže není kategoricky vyloučeno, že se FN Olomouc stane jejich zaměstnavatelem…

Pokud studujete střední školu zdravotnického zaměření a měli byste o exkurzi ve FN Olomouc zájem, inspirujte své pedagogy, aby kontaktovali naše Oddělení profesního vzdělávání a rozvoje lidských zdrojů.