Studenti, rodiče a učitelé Slovanského gymnázia Olomouc se zapojili do benefice pro zdravotníky olomoucké fakultní nemocnice

8. března 2021

Studenti a učitelé česko-francouzské sekce Slovanského gymnázia Olomouc společně s neziskovou organizací Chermon vytvořili hudební klip na podporu zdravotníků Fakultní nemocnice Olomouc, kteří pečují o (nejen) covidové pacienty. Na originální hudební klip, který glosuje aktuální situaci, navazuje dobročinná sbírka. Výtěžek ze sbírky umožní pozvat do nemocnice terapeuty ze spolku Aura Canis se psy a kočkami. Ti navštíví různá nemocniční oddělení, aby sestřičky a lékaře povzbudili a alespoň částečně je zbavili únavy, strachu a skleslosti.

 

„Slovanské gymnázium již více než sto padesát let nejen vzdělává, ale i vychovává. Jedním z cílů školy je naučit mladou generaci vnímat okolní svět a správně na něj reagovat. Tento projekt je důkazem, že našim studentům záleží na této zemi - možná víc než našim čelním představitelům - a jsou tak nadějí, že jednou opravdu bude lépe. Ne díky volebním heslům, ale díky každému z nich. A za to jim náleží velká pochvala a poděkování,“ přibližuje benefici ředitel Slovanského gymnázia Olomouc RNDr. Radim Slouka.

Výtěžek z dobročinné sbírky využije FN Olomouc na canisterapii pro zdravotníky a pacienty. Za běžných podmínek nemocnice využívá terapeutických schopností psů a koček na několika odděleních, například geriatrii nebo následné a dlouhodobé intenzivní péče. Návštěvy zvířecích pomocníků vždy zlepšují náladu a dodávají energii nejen pacientům, ale také personálu.

Do dobročinné sbírky vyhlášené Slovanským gymnáziem Olomouc je možné se zapojit do 4. května 2021. Po dohodě s nemocnicí sbírka probíhá na platformě donio.cz, která umožňuje transparentně získat peníze na dobročinné účely. Obdarovanému bude předáno 100 % získaných prostředků.

Do dobročinné sbírky olomouckým zdravotníkům se můžete zapojit ZDE.