Světový den dárců krve připomněla Fakultní nemocnice Olomouc veřejnosti v Šantovce

14. června 2019

U příležitosti Světového dne dárců krve uspořádala ve čtvrtek 13. června Fakultní nemocnice Olomouc náborovou akci pro nové dárce v Galerii Šantovka. Akce konaná pod mottem Bezpečná krev pro všechny se setkala s velkým zájmem veřejnosti. Oslavy pokračují dnešním setkáním aktivních dárců krve v olomoucké Korunní pevnůstce.

Vedle Transfuzního oddělení FN Olomouc se Světového dne dárců krve v Šantovce zúčastnili také zástupci některých dalších pracovišť největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě. Že darovat mohou pouze zdraví lidé, připomněli lidem například pracovníci I. a III. interní kliniky, Plicní kliniky, Oddělení alergologie a klinické imunologie, Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, Centra asistované reprodukce, Oddělení mamární diagnostiky, Oddělení nemocniční hygieny či Oddělení léčebné výživy. Zájemci se mohli rovněž zapsat do Českého národního registru dárců dřeně nebo si nechat zjistit svou krevní skupinu.