Světový den nemocných: Arcibiskup Nuzík odslouží mši za pacienty a zdravotníky

12. února 2024

Kaplani Fakultní nemocnice Olomouc společně se všemi křesťany připomenou Světový den nemocných. Svátek, který připadá každoročně na 11. února, dává vzpomenout na všechny nemocné a také na zdravotníky, tedy na ty, kteří uzdravují. V pátek 16. února v 15 hodin v nemocniční kapli Božího milosrdenství v budově A při této příležitosti odslouží arcibiskup Josef Nuzík Mši svatou za pacienty a zdravotníky FN Olomouc. Od 16 hodin se pak před kaplí koná přátelské setkání s občerstvením.

Světový den nemocných byl vyhlášen roku 1993 z podnětu papeže Jana Pavla II. Připadá na 11. února a tento den je více než 150 let připomínán také jako svátek Panny Marie Lurdské. V roce 1858 se právě 11. února zjevila Panna Maria v Lurdech a uzdravila chudou a nemocnou 14letou dívku Bernardettu Soubirousovou. Od té doby jsou Lurdy poutním místem a symbolem uzdravení.