Sympozium Best of ASTRO představilo novinky radiační onkologie a klinické onkologie

21. března 2023

Prestižní radiačně-onkologické sympozium Best of ASTRO 2022 Czech Republic přilákal včera do olomouckého hotelu Clarion více než pět desítek odborníků z celé České republiky. Setkání pořádané Onkologickou klinikou FN Olomouc a Společností radiační onkologie, biologie a fyziky (SROBF) nabídlo široké odborné veřejnosti řadu nových informací a poznatků, které původně zazněly na americkém kongresu Best of ASTRO v říjnu loňského roku.

Sympozium zahájili přednosta Onkologické kliniky FN Olomouc a UPOL prof. MUDr. Bohuslav Melichar, Ph.D. společně se zástupcem přednosty pro radioterapii a předsedou výboru SROBF prof. MUDr. Martinem Doleželem, Ph.D. Oblast radiační onkologie a klinické onkologie je podle jejich slov jedním z oborů určující budoucí kroky současné medicíny.

• Sympozium zahájili přednosta Onkologické kliniky FN Olomouc a UPOL prof. MUDr. Bohuslav Melichar, Ph.D. (vlevo) a zástupce přednosty pro radioterapii prof. MUDr. Martin Doležel, Ph.D.