Tatínek Tomáš: Měl jsem štěstí, že mě oslovilo Centrum provázení

16. dubna 2024

Centrum provázení, které je součástí Sociálního oddělení, nabízí pomoc, podporu a zdravotně-sociální poradenství rodinám dětských pacientů při léčebném procesu. Za rok existence se na pracovnice Centra provázení obrátilo více než sto rodin a nedávno jim jeden z tatínků napsal následující krásný dopis a připojil k němu i básničku. S jeho svolením a s naší velkou radostí se o jeho dopis s vámi chceme podělit.

--------------

Příběh Elišky

Dobrý den, jmenuji se Tomáš. Bydlíme s manželkou a dcerou Eliškou v rodinném domku. Před 6. měsíci se náš život od základů změnil. Manželce zjistili na onkologické klinice zhoubný nádor prsu. Podstoupila operaci, léčbu a ozařování. Ve stejnou dobu naší devítileté Elišce zjistili vzácné onemocnění, které napadá tkáně svalů a kůže. Ze dne na den jsem zůstal na řešení celé rodinné situace sám. Měl jsem velké štěstí, když mě oslovilo Centrum provázení, které je součástí Sociálního oddělení FN Olomouc. Spolupracují s různými nadacemi, včetně Dobrého anděla. Snaží se pomoci se zajištěním finanční i psychické pomoci, kterou rodina potřebuje, pokud se ocitne ve složité životní situaci z důvodu nepříznivého zdravotního stavu vašeho dítěte.

• Obrázek 1: Eliška trpí vzácným onemocněním, které napadá tkáně svalů a kůže.

Od prvního dne se stali nedílnou součástí mojí rodiny a pomohli mi s vyřízením příspěvku na péči a zároveň s příspěvkem Dobrého anděla. Centrum provázení spolupracuje s klinikami FN Olomouc na špičkové úrovni a pomáhají lidem v jejich složité životní situaci.

Zároveň bych chtěl samozřejmě poděkovat celému týmu Dětské kliniky FN Olomouc, lékařům, sestřičkám i dalšímu personálu, kteří mi v této složité chvíli pomáhají.

Eliška musí pravidelně rehabilitovat a dochází na bioléčbu a pravidelné kontroly dětské revmatologie. Nyní s lékaři a Centrem provázení spolupracujeme na tom, aby se manželka znovu vrátila do pracovního i rodinného života a mohli jsme společně vychovávat naši Elišku.

Vím, že tahle cesta bude složitá, ale poznal jsem spoustu skvělých lidí, kteří nám pomohli a určitě budou pomáhat i do budoucna. Všem za to moc děkuji a přeji hlavně hodně zdraví, které nás může pořádně potrápit. Proto se nebojme přijmout pomocnou ruku i v této složité době od lidí, kteří nám mohou pomáhat a tím Centrum provázení nepochybně je.

S pozdravem tatínek Tomáš

Centrum provázení

I když s každým novým rokem,
vykročíš tím správným krokem,
může se Ti někdy zdát,
že Tě život nemá rád.

Popřemýšlej o tom s pílí,
pomůžem Ti v těžké chvíli.
Život se Ti náhle změní,
oslov Centrum provázení.

Neskloň nad tím nikdy hlavu,
vždy Ti dají správnou radu,
pomůžou vždy v pravou chvíli,
najít správnou cestu k cíli.

--------------

Děkujeme za krásný dopis. A pokud byste se chtěli na Centrum provázení také obrátit, informace najdete zde.