Tip za pět kilo mandarinek. Lékařka správně předpověděla počet dětí narozených v porodnici Fakultní nemocnici Olomouc

3. ledna 2019

Tipněte si počet dětí narozených v kalendářním roce v porodnici Fakultní nemocnice Olomouc a můžete vyhrát pět kilogramů mandarinek. Takové je zadání interní ankety, kterou pro personál pořádá už od roku 2008 Porodnicko-gynekologická klinika FN Olomouc. A stejně jako v předchozích dvou letech i tentokrát vyšel jeden tip naprosto přesně. Že se v roce 2018 v největší porodnici v Olomouckém kraji narodí 2508 dětí, správně odhadla MUDr. Alžběta Benická.

„Všichni mi říkali, že je to příliš nízké číslo, ale nakonec to vyšlo,“ řekla při předávání ceny MUDr. Benická, která se tipovačky zúčastnila podruhé. „To má tak někdo štěstí. Já tipuju už od začátku, ale ještě jsem se ani jednou netrefil,“ smál se přednosta kliniky prof. MUDr. Radovan Pilka, Ph.D., který předpovídal, že se ve fakultní nemocnici narodí 2535 dětí. Našla se však i vyšší čísla, neboť v roce 2017 přišlo ve Fakultní nemocnici Olomouc na svět 2545 miminek, což bylo nejvíce od roku 1989, a dalo se tedy předpokládat, že by tento rekordní trend mohl pokračovat i v roce 2018.

Jak se již na klinice stalo tradicí, na výhře si nakonec pochutná nejen vítězka. „Tolik mandarinek bych opravdu sama nezvládla sníst, navíc mi ještě doma zůstaly nějaké po svátcích. Košíčky proto roznesu na oddělení,“ potvrdila MUDr. Benická.

Ankety se každoročně účastní více než tři desítky zaměstnanců Porodnicko-gynekologické kliniky. Svůj odhad zapisují do porodní knihy vždy do konce října. Přesné číslo se podařilo tipnout třetí rok po sobě. V deseti z jedenácti ročníků tipovačky vyhrály ženy.