Tipnete si počet dětí narozených za čtvrtletí v porodnici Fakultní nemocnice Olomouc? Můžete vyhrát pět kilo mandarinek

7. února 2019

Pět kilogramů mandarinek si můžete vždy na konci čtvrtletí letošního roku odnést z Porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Stačí jen, abyste si online zkusili tipnout, kolik dětí se v největší porodnici v Olomouckém kraji za tři měsíce narodí, a samozřejmě aby váš tip byl co nejblíže skutečnému počtu. Mandarinková soutěž, která byla v předchozích letech určená výhradně zaměstnancům kliniky, je jednou z akcí, jimiž si klinika připomíná 120. výročí svého vzniku.

Interní tipovačku o mandarinky pořádá klinika už od roku 2008. Zaměstnanci se snaží odhadnout, kolik dětí se v porodnici narodí za celý rok. Ankety se každoročně účastní více než tři desítky lékařů a zdravotních sester. Svůj odhad zapisují do porodní knihy vždy do konce října. Třetí rok po sobě se přitom podařilo tipnout přesné číslo. „Vzhledem k úspěchu této ankety mezi zaměstnanci jsme se rozhodli, že při příležitosti výročí vzniku kliniky nabídneme možnost soutěžit i veřejnosti. Na rozdíl od nás však budou moci tipovat počet narozených dětí za čtvrtletí,“ říká přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc prof. MUDr. Radovan Pilka, Ph.D.

Postup hlasování je jednoduchý. Ve webovém formuláři, který najdete ZDE, stačí zapsat svůj email a především tip na počet dětí nerozených v olomoucké porodnici za tři měsíce. Své tipy za první čtvrtletí, tedy za měsíce leden, únor a březen, můžete zaznamenávat do čtvrtka 28. února 2019. Každý účastník může zadat jen jeden tip. V případě shodné vítězné odpovědi vyhrává ta s dřívějším datem odeslání. Autor vítězného tipu vyhrává pět kilogramů mandarinek.

Tipovací soutěž pro veřejnost je jednou z aktivit, jimiž klinika slaví 120 let existence. Při této příležitosti bude také pořádat přednášky, připravuje setkání zde narozených dětí či bývalých zaměstnanců kliniky. Oslavy připomene také chystaný almanach, speciální videospoty a historickému milníku v dějinách zdravotnictví na Moravě bude věnováno rovněž druhé vydání celostátní učebnice Gynekologie. „Je dílem kolektivu autorů, kteří z velké většiny působí právě na naší klinice, takže je logické, že publikace bude dedikována právě našemu výročí,“ dodává prof. MUDr. Radovan Pilka, Ph.D. Oslavy vyvrcholí velkou prosincovou konferencí, na níž se do Olomouce sjedou přední čeští i zahraniční gynekologové a porodníci.