Transfuzní oddělení se hemžilo olomouckými policisty

27. října 2022

Kdo včera dopoledne vešel na Transfuzní oddělení FN Olomouc, mohl mít dojem, že se koná cvičení součinnosti policejních složek. Recepce a chodby se hemžily ženami a muži v uniformách různých barev a různých hodností a bylo jich více než dvacet. Na „transfuzku“ ale policisté a civilní zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje nepřišli prověřovat své pracovní schopnosti, nýbrž aby pokračovali v dlouholeté a bohulibé tradici hromadných odběrů.

„Krev darujeme pravidelně dvakrát ročně, chodíme v dubnu a v říjnu. Společné darování krve je pro nás společenská událost. Dárci jsou z různých odborů krajského ředitelství, územního odboru Olomouc z různých obvodních oddělení z Olomoucka. Společná akce motivuje i další mladé policisty a občanské zaměstnance k darování krve,“ popisuje policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Na včerejší hromadný odběr si našlo čas celkem 25 dárců. Čtrnáct z nich darovalo krev, přičemž pět úplně poprvé. Jedenáct policistů a občanských zaměstnanců pak přišlo darovat plazmu. „Taková čísla nás velice těší. Může to někomu znít jako fráze, ale každodenně se u nás v nemocnici setkáváme s příběhy, které potvrzují, že každá darovaná kapka krve může pomoci zachránit lidský život,“ zdůraznila primářka Transfuzního oddělení MUDr. Dana Galuszková, Ph.D., MBA.

Děkujeme za pomoc a těšíme se na setkání zase na jaře!