Tulipánový měsíc: Centrum Amelie opět pořádá řadu akcí na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých

26. února 2021

„Přivolejme s jarem i naději.“ To je i letos mottem Tulipánového měsíce, který v březnu již podeváté pořádá nezisková organizace Amelie. Pestrou nabídkou akcí a aktivit chce veřejnost upozornit na potřebu podpory onkologicky nemocných a jejich blízkých nejen v oblasti léčby, ale i v psychosociální rovině.

S aktivitami Amelie se setkáte i na Onkologické klinice a dalších odděleních Fakultní nemocnice Olomouc, kde rozveseluje prostory chodeb a čekáren tulipánovými výkresy dětí ze škol a dalších organizací. U příležitosti MDŽ potkáte její dobrovolníky v Galerii Moritz a na první jarní den zase v Olomouc City, kde budou benefičně prodávat tulipány.

V březnu se budete moci zapojit do některé z akcí pořádaných přímo v Centru Amelie, z nichž jmenujme například celodenní den deskových her v sobotu 28. 3. nebo spontánní tanec 30. 3. Nebude chybět tradiční dobročinný bazárek 25. 3. A především zajímavé přednášky a besedy, k nimž se můžete připojit zdarma z pohodlí domova. Tak třeba v úterý 9. 3. to bude praktická přednáška Psychická první pomoc jako cesta z akutní krize.

Celou nabídku bohatého měsíce března najdete ZDE nebo na webu www.tulipanovymesic.cz.

A mějte prosím na paměti, že po celý rok je Amelie k dispozici pro onkologicky nemocné a jejich blízké, aby jim, ať už osobně, nebo na dálku, v nelehké životní situaci poskytovala bezplatné konzultace psycholožky nebo poradenství sociální pracovnice. Kdykoli se můžete obrátit na naše olomoucké Centrum na tel. 739 005 123 nebo e-mailu olomouc@amelie-zs.cz. Pracujeme stále naplno i v době koronavirové pandemie.