Urologové ctí tradici a Vánoce oslavili skupinovým darováním krve

21. prosince 2023

Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s obdarováváním. „Což takhle právě na Vánoce obdarovat pacienty FN Olomouc nejcennější tekutinou?“ řekli si zdravotníci z Urologické kliniky. A tak se vloni 21. prosince poprvé vydala parta lékařů a sester na Transfuzní oddělení. A letos přišli ve stejném termínu znovu. Před transfuzkou se jich sešlo deset a byly mezi nimi i tři prvodárkyně.

• Parta zdravotníků z Urologické kliniky oslavila Vánoce skupinovým odběrem krve.

„Krevní přípravky potřebujeme každý den při operacích. Nemůžeme proto zůstat pozadu a měli bychom i my přispět k tomu, aby krve bylo dostatek. Jsem moc rád, že se vánoční skupinový odběr ujal i letos a sešlo se nás tolik. A skvělé je, že mezi námi jsou i dámy, které darují úplně poprvé,“ říká iniciátor skupinového odběru MUDr. Ondřej Česák. Ani letos nechyběl primář doc. MUDr. Aleš Vidlář, Ph.D. FEBU, který krev a krevní plazmu daruje pravidelně již řadu let. Dnešní návštěvou se počet jeho odběrů vyšplhal k číslu 223.

Urologická klinika přitom není jediným pracovištěm FN Olomouc, jejichž personál bere skupinový odběr jako formu teambuildingu. Na transfuzce už přivítali například zdravotníky Porodnicko-gynekologické kliniky, Oddělení rehabilitace, Novorozeneckého oddělení, II. chirurgické kliniky, Ortopedické kliniky. A zahanbit se nenechali ani dámy a pánové přímo z Transfuzního oddělení.

Více o darování krve se dozvíte na https://transfuzka.fnol.cz/.