Úžasných 52 let a sbohem. MUDr. Zbyňka Petrová se po půlstoletí loučí s prací ve FN Olomouc

23. června 2020

Do Fakultní nemocnice nastoupila v roce 1968, tedy v době, kdy řada z jejích současných spolupracovníků nebyla ještě ani na světě. A vydržela zde neskutečných 52 let. MUDr. Zbyňka Petrová ukončila k 31. květnu 2020 pracovní poměr na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Olomouc. Při malém neformálním rozloučení jí tleskaly desítky dojatých kolegyň a kolegů.

"Už na počátku svého působení v olomoucké nemocnici jsem nastupovala na ARO, ale atestace z tohoto oboru tehdy nebyla možná. Takže jsem nejprve atestovala z gynekologie, až poté přišla anesteziologie," vzpomíná MUDr. Zbyňka Petrová na své začátky a dodává: "Na půlstoletí zde budu vzpomínat s láskou. Vždyť jsme tu byli jako jedna velká rodina."

Její jméno však z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Olomouc rozhodně nemizí. Jako lékařka zde totiž působí i dcera MUDr. Zbyňky Petrové Jana.