V Olomouci se chystá Festival zdraví, jeho hostem bude i ředitel FN Olomouc

1. března 2022

Čtyři čtvrtky a čtyři besedy s atraktivními hosty – odborníky, jejichž myšlenky mohou změnit váš pohled vlastní fyzické a duševní zdraví. To nabízí Festival zdraví – unikátní nový formát zábavně vzdělávací akce, která se uskuteční v olomouckém kině Metropol od 31. března do 24. dubna.

„Je to nový festival, který besedami s odborníky ukazuje cestu jak se uzdravit a ne se jen léčit. Přijďte diskutovat o cestách k uzdravení a o duševní rovině léčby; a jak se na to dívá moderní a tradiční medicína. Festival zdraví je přesně to, co v dnešní době plné nemocí potřebujeme,“ hovoří o smyslu Festivalu zdraví v Olomouci za pořadatele výkonný ředitel agentury Forsberg Marek Berger.

Na akci, která změní váš pohled a ukáže účinné způsoby léčby, uvidíme postupně devět hostů. A hned první pořad festivalu slibuje velký zážitek. O léčení duše se hovoří běžně, ale o jejím přeskládání od základu už tolik ne. Toto dovede Bufo Alvarius – nejsilnější známé přírodní psychedelikum na světě. Umí zcela rozložit ego a umožňuje jeho znovu-uspořádání. Právě ve čtvrtek 31. března se v Metropolu objeví dvojice režisér Filip Záruba a facilitátor Ondřej Bahník. Dojde na debatu o možnosti změnit od základu svůj život a na programu je i vysílání filmu Bufo Alvarius: The Underground Secret o schopnostech tohoto psychedelika a o lidech, kteří s ním dovedou pracovat.

Další host, který se o pokusí změnit váš pohled na svět a vlastní zdraví je MUDr. Jan Vojáček. Ten za doprovodu unikátní multilingvní zpěvačky a muzikantky Terez Wrau přinese jednoznačnou výzvu „Rozhodni se být zdráv“. S absolventem Lékařské fakulty Univerzity Palackého nás čeká 7. dubna debata o pohledu na medicínu a o kroku stranou od nevděčného přání „chci se léčit“ k smysluplnému „chci se uzdravit“.

Vaše sny vám řeknou o vaší duši víc. Sladké sny nebo noční můry, nemávejme nad nimi rukou. Třetí čtvrtek Festivalu zdraví se ponese na vlně porozumění lidské psychiky prostřednictvím učení věhlasného Carla Gustava Junga. Jaký byl život jedné z nejvýznamnějších osobností psychologie? A jak nám Jungovo dílo může pomoci najít duševní klid v dnešní uspěchané době? Tím nás 14. dubna provede klinický psycholog, herec, hudebník a spisovatel Pjér La Šé'z. Součástí besedy je také film C. G. Jung: Povedený kacíř.

Kruh besed prvního Festivalu zdraví uzavře ve čtvrtek 21. dubna jedinečná talkshow s olomouckými osobnostmi na téma zdraví. Herečka, bavička a olomoucká rodačka Sandra Pogodová bude moderovat talkshow, jejímiž hosty budou ředitel Fakultní nemocnice Olomouc prof. Roman Havlík, badatel a univerzitní pedagog Radovan Dluhý-Smith, terapeutka Petra Tučková a psycholog Heřman Čadil. Debatu, která ukáže zdraví ze všech stran, doprovodí na piano Richard Pogoda.

Vstupenky na Festival zdraví si můžete zakoupit na webu https://www.kinometropol.cz/.

Festival zdraví | termíny besed

  • čtvrtek 31. 3. 2022, 18:30 | O změně života - F. Záruba a O. Bahník
  • čtvrtek 7. 4. 2022, 18:30 | Rozhodni se být zdráv - J. Vojáček a Terez Wrau
  • čtvrtek 14. 4. 2022, 18:30 | Úžasná beseda - PJÉR LA ŠÉ'Z
  • čtvrtek 21. 4. 2022, 18:30 | NAŠI - talk show s olomouckými osobnostmi