Vánoční koncert v Dómu pomůže zútulnit prostředí pro dětské pacienty ve Fakultní nemocnici Olomouc. Přispět můžete i vy

30. listopadu 2019

Pomoci dobré věci. Takový je hlavní cíl Vánočního benefičního koncertu pro Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc, který se uskuteční v olomoucké katedrále sv. Václava v sobotu 7. prosince. Slavnostní program začne v 18 hodin. Koncert, jehož výtěžek poslouží na zútulnění prostředí oddělení pro kojence a malé děti Dětské kliniky, se koná pod záštitou sdružení Šance Olomouc.

„Z výtěžku Vánočního benefičního koncertu v olomouckém Dómu bychom chtěli dokončit vymalování prostor celého kojeneckého oddělení dětskými motivy, a pokud nám to získané prostředky dovolí, tak rovněž zakoupit další prvky, jako jsou interaktivní panely pro děti,“ prozradila doc. MUDr. Eva Klásková, Ph.D., lékařka Dětské kliniky FN Olomouc. Předprodej vstupenek v ceně 150 korun už probíhá v galerii Šance v přízemí Dětské kliniky a před samotným koncertem budou zbylé lístky k dispozici na místě v katedrále. V Dómu zazní vánočně laděné skladby autorů Lemmense, Francka, Breta, Roty, Jenkinse a Vierneho.

Shodou okolností téhož dne, tedy 7. prosince tentokrát od 16 hodin, se koná také slavnostní koncert v Poutním kostele Panny Marie v Dubu nad Moravou, jenž je věnován sponzorům a přátelům hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky FN Olomouc. Vystoupí na něm mimo jiné dětský pěvecký sbor Motýli a zazní zpěv Ave Maria s varhanním doprovodem. Součástí programu bude zapálení svící jako vzpomínka na děti, které už s námi nemohou být.