Ve druhém kole Mandarinkové soutěže porodnice Fakultní nemocnice Olomouc byly tři přesné tipy

2. července 2019

Mandarinková soutěž, v níž veřejnost může tipovat počet dětí narozených za čtvrtletí ve Fakultní nemocnice Olomouc, má další vítězku. Počet dětí, které se narodí ve druhém čtvrtletí v největší porodnici Olomouckého kraje, přitom naprosto přesně určily hned tři tipující. Číslo 613 napsaly Bianka Tomanicová, Blanka Niederlová, Martina Popravová. Při shodné vítězné odpovědi vyhrává dříve zaslaná. Vítězkou pěti kilogramů mandarinek se tak stává Bianka Tomanicová, která svůj tip poslala již 2. dubna.

V druhém čtvrtletí se na Porodnicko-gynekologické klinice FN olomouc narodilo 296 děvčátek a 317 kluků. Nejvíce dětí, konkrétně 2019, se narodilo hned v dubnu. Tipovačky o pět kilogramů mandarinek se v druhém čtvrtletí zúčastnilo 65 soutěžících. Soutěž, která byla v předchozích letech určená jen zaměstnancům kliniky, je jednou z akcí, jimiž si klinika připomíná 120. výročí svého vzniku.

Zájemci již mohou tipovat v třetím kole Mandarinkové soutěže. Postup hlasování je jednoduchý. Ve webovém formuláři, který najdete ZDE, stačí zapsat své jméno, email a především tip na počet dětí nerozených v olomoucké porodnici za druhé čtvrtletí. Své celkové tipy za měsíce červenec, srpen a září můžete zaznamenávat do soboty 31. srpna 2019. Každý účastník může zadat jen jeden tip. V případě shodné vítězné odpovědi vyhrává ta s dřívějším datem odeslání.