Ve Fakultní nemocnici Olomouc slouží nové chodníky. Přispějí ke komfortu a bezpečí návštěvníků

24. června 2020

Několika úseky zbrusu nových chodníků se od poloviny června pyšní areál Fakultní nemocnice Olomouc. Jejich výstavba začala na přelomu března a dubna a celkem stála zhruba čtyři miliony korun. Nové komunikace pro pěší mohou návštěvníci největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě využívat v blízkosti Kliniky psychiatrie, II. Interní kliniky a na hlavním přístupu do areálu nemocnice u jídelny pro zaměstnance.

První nový úsek chodníku vede do centrální části nemocnice od hlavního vjezdu z Hněvotínské ulice. Další dva ocení zase lidé, kteří míří na jednotlivé kliniky z centrálního parkoviště nad Teoretickými ústavy Lékařské fakulty UP - jeden z nich vede podél Kliniky psychiatrie směrem k ulici I. P. Pavlova a druhý opět k Hněvotínské mezi Teoretickými ústavy a II. interní klinikou - gastroenterologickou a geriatrickou.

„Jsme rádi, že se nám stavební práce podařilo i v době koronavirové krize dokončit v termínu a bez komplikací, a věříme, že komfort a bezpečí, které pěším návštěvníkům areálu chodníky přinesou, plně vynahradí dočasné nepohodlí způsobené stavební činností,“ říká Ing. Jan Langer z Odboru investic olomoucké fakultní nemocnice.

Zhotovitelem díla za téměř čtyři miliony korun bez DPH je firma INSTA CZ.