VIDEO: Premiérový Běh za zdraví se vydařil

4. června 2019

Velký zájem veřejnosti, ideální běžecké počasí i kvalitní sportovní výkony. Tak se dá ve zkratce charakterizovat první ročník Běhu za zdraví Fakultní nemocnice Olomouc, který se v areálu největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě uskutečnil v pátek 17. května 2019. Známá i nepříliš navštěvovaná zákoutí nemocnice včetně exteriérů pevnosti Fort Tafelberg si během hlavního závodu prohlédlo 243 běžců a v doprovodném rodinném běhu 101 malých i velkých atletů včetně vyznavačů nordic walking.

Tématy premiérového Běhu za zdraví FN Olomouc byly zdravé plíce, propagace nekouření a odvykání kouření. Běžecký program doplnila stanoviště, kde se zájemci mohli s odborníky z několika klinik a oddělení FN Olomouc poradit například o správné technice běhu a strečinku, volbě vhodné obuvi, kompenzačních a stabilizačních cvičeních, racionální výživě či odvykání kouření. Děkujeme všem běžcům za účast a divákům za podporu!

Atmosféra byla parádní, což je ostatně znát i z videa, které pro nás připravilo studio Pixato Creative. Díky!