Výstava fotografií a obrazů v Šantovce bude poděkováním zdravotníkům

14. září 2021

Výstavou fotografií nemocničního kaplana Romana Nehery a obrazů sestry I. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc Nely Kohutkové vyjádří Arcibiskupství olomoucké své poděkování zdravotníkům za jejich práci a nasazení v boji s pandemií COVID-19. Vernisáž výstavy nazvané Zdravotníci, děkujeme vám! se uskuteční v úterý 21. září 2021 v 15 hodin v olomoucké Galerii Šantovka.

„Výstavu jsme připravili jako poděkování lékařkám a lékařům, sestrám a ostatním nelékařským zdravotnickým pracovníkům, kteří se podílejí na poskytování ošetřovatelské péče, za jejich práci a nasazení, píli a obětavost při zvládání boje s novým a mimořádně zákeřným virem SARS‑CoV‑2,“ uvedla Marta Hošťálková koordinátorka nemocničních kaplanů z Arcibiskupství olomouckého.

Expozice zahrnuje dvě části. Vystaveno bude jednak patnáct fotografií nemocničního kaplana Romana Nehery, které zachycují zdravotníky při jejich službě nemocným v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Druhá část s názvem „Dáma s lampou“ představuje kolekci patnácti obrazů, jejichž autorkou je Nela Kohutková, všeobecná sestra I. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

Vznikly jako ilustrace do stejnojmenné knihy MUDr. Jitky Krausové, psychiatričky a pastorální terapeutky na Arcibiskupství olomouckém. Zobrazují biografii Florence Nightingalové, zakladatelky moderního ošetřovatelství. Při příležitosti vernisáže požehná knižní novince a jejím čtenářům olomoucký pomocný biskup Mons. Josef Nuzík. Poté bude následovat autorské čtení a autogramiáda MUDr. Jitky Krausové.

Výstavu pořádá Arcibiskupství olomoucké, JSME BLÍZKO VÁM – Institut klinické pastorační péče, z.ú., Fakultní nemocnice Olomouc, Krajská nemocnice T. Bati, a.s. ve Zlíně, Obchodní akademie Přerov a Galerie Šantovka.

Jste srdečně zváni.