Výtěžek z koncertu Davida Kollera věnovala Šantovka na podporu projektu Ambulance aktivního zdraví

14. července 2021

Výrazné podpory se od Galerie Šantovka dostalo Ambulanci aktivního zdraví - projektu Fakultní nemocnice Olomouc, jehož cílem je připomenout veřejnosti téma aktivního zdraví a zodpovědného přístupu každého z nás k vlastní tělesné i duševní kondici. Před sobotním vystoupením Davida Kollera, kterým vyvrcholil festival Vinaři na Šantovce, převzal ředitel FN Olomouc Roman Havlík symbolický šek na 101 453 korun, což byl kompletní výtěžek z koncertu.

„Chceme podpořit tento velmi potřebný projekt, kterému záleží na zdraví lidí. Velmi si vážíme, že Fakultní nemocnice chce skrze Ambulanci aktivního zdraví posilovat mezi lidmi imunitu a zdravé životní návyky, které mohou být nejúčinnější obranou proti zákeřným virům,“ vysvětlil mluvčí Galerie Šantovka Petr Hlávka.

Projekt Ambulance aktivního zdraví vznikl na začátku letošního roku a k jeho realizaci inspirovala ředitele FN Olomouc Romana Havlíka situace spojená s pandemií onemocnění COVID-19. „Chtěli bychom zájemcům poradit a motivovat je k tomu, aby se nespoléhali jen na schopnosti medicíny, ale aby začali aktivně přispívat k vlastnímu dobrému zdravotnímu stavu. Za podporu jsme velmi vděční, a to nejen za tu vysokou částku, ale také za možnost prezentovat náš projekt na tak skvělé akci,“ děkoval Roman Havlík.

Projekt Ambulance AZ v současné době sestává ze zhruba třičtvrtěhodinových, živě vysílaných debat , během nichž ředitel FN Olomouc diskutuje s pozvanými odborníky o tématech aktivního zdraví. První díl byl vysílaný v březnu a věnoval se přínosům půstu. Následovaly díly věnované zdravému spánku, přiměřené a efektivní pohybové aktivitě a psychosomatice, tedy vztahu mezi lidskou psychikou a tělesným zdravím. Další díl, zaměřený na problematiku správného odpočinku, se vysílá ve středu 14. 7. od 17 hodin. Jak minulé díly, tak aktuální díl lze sledovat na webu ambulanceaz.fnol.cz a na YouTube kanálu či facebookových stránkách FN Olomouc. Plány Romana Havlíka jsou však smělejší. „V rámci Ambulance AZ připravujeme různé akce a workshopy, které by mohly lidi ještě více motivovat k aktivnímu přístupu k vlastnímu zdraví,“ naznačil ředitel nemocnice.