Zafira měla premiéru na lůžkovém oddělení

15. srpna 2023

„Tomu neuvěříš! My tady máme ve špitále koně! Nevěříš? Já ti pošlu fotky!“ I takový telefonát pacienta bylo možné vyslechnout při dnešní návštěvě Kuličky a Zafiry na Oddělení rehabilitace FN Olomouc. Pro větší Zafiru, která je ještě stále podle oficiálních měřítek poník, to byla premiéra na lůžkovém oddělení. Dosud totiž navštívila jen pacienty na venkovní zahradě Psychiatrické kliniky. A přestože Zafiře do výšky koně chybí pouhé čtyři centimetry, zvládla cestu výtahem lépe než zkušená Kulička. Ta už byla hostem na několika klinikách. Chovatelky a cvičitelky Klára Kubíčková a Nikola Hmírová vozí poníky z Přestavlk k potěše pacientů a personálu FN Olomouc od loňského listopadu a my jsme za to moc rádi. Děkujeme!

Pomůžete udržení a rozvoji zooterapie ve FN Olomouc? Na webu https://daruj.fnol.cz/ si stačí vybrat, že váš dar má být určen Dobrovolnickému centru FN Olomouc. Budeme vděční za jakoukoliv částku. Děkujeme.

• Obrázek: Poníci Zafira a Kulička navštívili lůžkovou část Oddělení rehabilitace.