Zapište se někomu do života! Univerzita Palackého pomáhá s hledáním dárců kostní dřeně

4. září 2020

Mnohdy jedinou nadějí na uzdravení pro pacienty trpící některou z vážných nemocí krvetvorby je transplantace kostní dřeně. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se ten správný, odpovídající dárce kostní dřeně nenajde. Proto je životně důležité řady potenciálních dárců stále rozšiřovat. Do náboru se tradičně zapojuje také Univerzita Palackého v Olomouci, která každoročně na podzim ve spolupráci s Českým národním registrem dárců dřeně pořádá akci „Zapiš se někomu do života“. Letos se uskuteční 24. září od 9 do 16 hodin v UPPointu na olomouckém Horním náměstí.

• Je vám 18–35 let?
  • Máte váhu nad 50 kg?
  • Jste zdravá/ý, bez závažných onemocnění v minulosti a bez pravidelné medikace?
  • Jste ochotná/ý překonat určité nepohodlí a ztrátu času v zájmu záchrany života druhého člověka?
  • Pokud ano, přijďte se zapsat do Českého národního registru dárců dřeně.

Podrobnosti: www.kostnidren.cz | www.daruj.upol.cz