Zdravotníci punčovali pro Klokánek Olomouc. Pro ohrožené děti vybrali 65 tisíc korun

23. prosince 2022

Trochu promrzlí a zkřehlí, ale spokojení a šťastní. Tak lze shrnout pocity zdravotníků, kteří včera u stánku Dobrého místa pro život prodávali punč ve prospěch olomouckého Klokánka – zařízení, které poskytuje ohroženým dětem ochranu a láskyplnou péči na dobu, než se vrátily zpět do své rodiny, nebo dokud se pro ně nenašla trvalá náhradní rodinná péče.

Od deseti dopoledne do deseti večer se v roli prodejců vystřídalo 30 zaměstnanců Transfuzního oddělení, Novorozeneckého oddělení, Centra asistované reprodukce, studentky Střední zdravotnické školy E. PÖTTINGA a pomáhali jim partneři z Rádia Metropole a Olomouckého Reportu.

  • Zdravotníci z FN Olomouc punčovali pro Klokánek Olomouc. Pro ohrožené děti vybrali 65 tisíc korun.

 

„Přiznávám, že jsme měli trochu obavy z toho, co všechno se muselo nachystat a vybavit. Ale nakonec to dopadlo nad očekávání dobře. Tajně jsme doufali, že bychom mohli dosáhnout na částku 50 tisíc. Ale že prodáme 1 000 punčů a pro Klokánek získáme zhruba 65 tisíc korun?! To jsme nečekali. Máme z toho obrovskou radost,“ shrnuje lékařka Transfuzní oddělení Alice Entrová. „Byla to pro nás skvělá zkušenost. Příští rok do toho chceme jít s Klokánkem znovu,“ dodává.

Poděkování za spolupráci si podle ní zaslouží i další firmy a jednotlivci, kteří se snažili „nezkušeným prodejcům“ vyjít vstříc – například velkobchod s nápoji Vrtal a jmenovitě paní Hanzlíčková.

Z charitativního punčování měli radost i na Novorozeneckém oddělení. „Protože je naše práce spjatá s dětmi, s velkým nadšením jsme se podílely na podpoře těch, které si podobně jako naše dětičky musí svůj život vybojovat. Jsou to děti, které se dostávají do nesnází a první pomocí pro ně je právě Klokánek a Fond ohrožených dětí. Vánoce jsou také o darování a podpoře. Jsme rády, že jsme se mohly podílet,“ shoduje se tým z pracoviště, které poskytuje komplexní péči o děti narozené v Olomouckém kraji.