Změna v areálu FN Olomouc: Namísto budovy G je již prázdná plocha

29. července 2019

Po třech měsících demoličních prací zmizela z areálu Fakultní nemocnice Olomouc budova G. Demolice objektu, který bezmála pět desítek let sloužil pro účely II. interní kliniky, probíhala od začátku dubna postupným odbouráváním. Vzniklou jámu stavební firma zasypala zeminou, srovnala terén a plochu osela travním semenem. Využití plochy bude předmětem chystaného generelu FN Olomouc.

Zbouraná budova vznikla podle projektu z roku 1923 jako pavilon pro tuberkulózní pacienty. V roce 1949 bylo přistavěno levé křídlo, v roce 1961 pak vznikla v pravé části budovy přístavba pro rentgeny. Pro účely II. interní kliniky byla budova přestavěna v letech 1967 – 1970. Od září loňského roku II. interna sídlí v sousedním, nově postaveném objektu s označením Y. Moderní stavba s pěti nadzemními a jedním podzemním podlažím splňuje jako jediný nemocniční objekt v České republice standardy energeticky pasivní budovy.

Podívejte se na časosběrné video z demolice budovy.