Zubní víla nabízí mateřským školám exkurzi na dětském oddělení zubní kliniky

8. září 2020

O tom, že návštěvu na Klinice zubního lékařství malým dětem usnadňuje a zpříjemňuje zubní víla, jsme již několikrát psali, ale MUDr. Eva Míšová, Ph.D, která tuto aktivitu iniciovala, nyní nabízí návštěvu dětského oddělení spojenou s preventivním programem mateřským školám. V rámci osvěty dětí o zubní hygieně, prevenci kazu a zbavení se strachu z návštěvy zubní ordinace mohou pracoviště navštívit v průběhu ledna 2021.

„Návštěva je plánovaná na zhruba hodinu. Ukážeme dětem ordinaci, povozíme je na zubařském křesle, předvedeme si, jak se čistí zuby a povíme si něco o správné výživě a zubní hygieně. Program nám zpestří velká plyšová myška Elinka a děti také dostanou drobné dárky od našich partnerů,“ popisuje náplň MUDr. Eva Míšová, Ph.D. Cena exkurze činí 20 Kč za dítě. „Za tyto penízky od nás školka dostane vlastní dvířka pro vílu na památku, která si můžete nainstalovat třeba ve školce a zubní víla tak bude dohlížet na čištění zoubků i mimo naši ordinaci,“ dodává zubní lékařka.

Pokud by zástupci mateřských škol mělo zájem, mohou MUDr. Míšovou kontaktovat na emailové adrese eva.misova@upol.cz nebo na telefonním čísle na Dětské oddělení Kliniky zubního lékařství +420 585 859 245.