Zubní víla v Pevnosti poznání provedla desítky dětí pravidly správné péče o zuby

22. března 2022

Bezmála dvě sta dětí z mateřských a základních škol dnes pobavila a současně poučila Zubní víla v olomoucké Pevnosti poznání. Při příležitosti Světového dne ústního zdraví, který jsme si připomněli v neděli 20. března, připravili olomoučtí studenti stomatologie a Klinika zubního lékařství FN Olomouc a LF Univerzity Palackého několik úkolů, spojených s pravidly zubní hygieny a prevencí zubního kazu.

Děti například skládaly tematické puzzle, určovaly, které potraviny jsou pro zoubky prospěšné a které jim škodí, vybíraly správný zubní kartáček nebo na maketách hledaly zuby s kazem a s plastelínou vyzkoušely si jejich opravu. Za splněný úkol dostávaly odměnu – bílé fazolky, z nichž na závěr vytvářely obrázek. Vyrobit si mohly také masku v podobě zoubku.

Malé účastníky prováděla celou akcí Zubní víla ve zbrusu novém kostýmu, který podle loga tohoto preventivně edukačního projektu vytvořily šikovné garderobiérky z kostýmního úseku Moravského divadla Olomouc. Více o aktivitách Zubní víly se dozvíte na jejím webu https://zubnivila.fnol.cz/ nebo facebooku a instagramu.