Transfuzní oddělení

Transfuzní oddělení

Stav krevních zásob

0-
0+
A-
A+
B-
B+
AB-
AB+

Aktuální zásoby krve dle krevních skupin

* skutečný stav dle živých dat aktualizovaných k 20.9.2019 22:25

Úvod

Výzva - přijďte darovat krevní plazmu!

Milí dárci, máme na vás obrovskou prosbu. Celé prázdniny se nám krásně dařilo držet zásoby krví, ale tím, že vás byla spousta pryč, tak jsme museli často dárce, kteří přišli na plasmu stahovat na odběr plné krve a teď vás nemůže ještě víc, protože nemáte termíny.
Chtěli jsme vás poprosit, kdo může, má 55kg a dobrý žilní systém, tak nám zavolejte a objednejte se na plazmu. Jen přes prázdniny jsme vydali 1143 transfuzních přípravků z plazmy, část plazmy se přidávala i do dalších transfuzních přípravků a velká část plazmy byla použita v podobě léků také pro naše pacienty, kteří jsou mnohdy na této léčbě závislí.
Děkujeme!  800 888 529, 588 442 236, 588 442 272

Noc vědců 2019 na Transfuzním oddělení FN Olomouc

Co to je krevní řečiště? Jakou rychlostí se pohybuje krev? Jak se skladuje darovaná krev nebo plazma? Jak se dostává transfuze k pacientovi? Na tyto a další otázky Vám odpovíme během prohlídek Transfuzního oddělení FN Olomouc.

Transfuzní oddělení bude otevřeno pro širokou veřejnost od 16 do 21 hodin. Vchod na transfuzní oddělení bude umožněn z dárcovského úseku, vchod pro dárce krve L2 (poslední vchod, světelný banner).

Dárcovský úsek bude otevřen od 16 do 21 hodin, kdy poslední vstup bude umožněn ve 20 hodin. Na tuto prohlídku není nutné se hlásit. Na dárcovském úseku bude zájemcům k dispozici ukázka historie transfuzního oddělení, včetně ukázky kroniky. Návštěvníci si budou moci projít úsek evidence dárců, vyšetřoven, odběrových sálů i oddělení výrobního úseku. Pro děti bude připraven koutek na hraní a zábavu. Bude také možnost vyzkoušet si „osahat“ si různé přístroje a výrobní postupy, například vyšetřování krevních skupin.

Současně budou mít dárci možnost nahlédnout do expedice, kde probíhá výdej transfuzních přípravků a do laboratoří, kde se samotné transfuzní přípravky testují, aby byly bezpečné pro naše pacienty. Tyto prohlídky budou probíhat v čase 16.30, 17.30,18.30, 19.30 a 20.30 na tyto prohlídky je kapacita omezena a je nutné si účast rezervovat (maximální počet 20 osob). Jedná se o laboratoře a výdej samotných transfuzních přípravků, proto nedoporučujeme vstup dětem mladším 10 let.

Čas: 16.00 – 21.00
Místo: Transfuzní oddělení FN Olomouc, laboratoře (Budova L2 – vchod pro dárce krve)
Délka prohlídky: 55 minut
Kapacita skupiny: 20 osob
Přihlašování: Buď vyplňte rezervační formulář, nebo využijte kontakt: Lucie Vybíralová – tel.: 724 762 597, krevjedar@fnol.cz

 

Sledujte nás na sociálních sítích!

  

 

 

Kde nás najdete - Transfuzní oddělení