Do Olomouce se opět sjedou odborníci na hojení ran. Konferenci můžete sledovat on-line

25. května 2022

Desítky zdravotníků z celé České republiky i ze Slovenska zavítají v pátek 10. června 2022 do Fakultní nemocnice Olomouc při příležitosti sedmého ročníku konference Hojení ran v kostce. Pro účastníky celodenního odborného setkání, které pořádá FN Olomouc ve spolupráci s Fakultou zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci, Českou společností pro léčbu ran a neonatologickou a pediatrickou sekcí České asociace sester je připravený nabitý program. Od 8 do 15 hodin je v konferenčním sále II. interní kliniky – gastroenterologické a geriatrické FN Olomouc čeká sedmnáct příspěvků k problematice hojení ran u dětí.

„Předchozí dva ročníky konference jsme zaměřili na novorozence, kojence a dětské pacienty. Témata, které jsme otevřeli, vyvolala obrovský zájem účastníků o další doplnění a rozšíření. Rozhodli jsme se proto neonatologickým a pediatrickým tématům v oblasti hojení ran věnovat i tentokrát. O problematice chirurgických ran a prevenci poškození kůže u dětí různých věkových kategorií pohovoří nejen odborníci z naší nemocnice, ale taky kolegové a kolegyně z Prahy, Plzně, Ostravy, Jihlavy nebo Brna,“ upřesnila Andrea Drobiličová, náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc a proděkanka pro praktickou výuku Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého v Olomouci, která je také odbornou garantkou a moderátorkou prestižního setkání.

Vzácným hostem pátečního setkání a současně jeho odbornou garantkou je opět prof. PhDr. Andrea Pokorná, Ph.D., proděkanka pro nelékařské studijní programy a informační technologie a přednostka Ústavu zdravotnických věd Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Konference se uskuteční prezenční formou, ale lze ji sledovat také on-line. Zájemci najdou stream na webových stránkách pořádající II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické FN Olomouc: https://druhainterna.fnol.cz/hojeni-ran-v-kostce.