Fakultní nemocnice Olomouc otevře v sobotu rezervační systém pro zájemce z řad veřejnosti o antigenní testování na covid-19

11. prosince 2020

Od pátku 18. prosince 2020 budou moci zájemci z řad účastníků veřejného zdravotního pojištění v ČR podstoupit ve Fakultní nemocnici Olomouc antigenní vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2. Rezervační systém bude otevřen od soboty 12. prosince, provozní doba odběrového místa pro antigenní testování je zatím stanovena od 18. do 23. prosince v době od 15 do 19 hodin. Provoz přes vánoční svátky bude upřesněn později.

Rezervační systém naleznou zájemci ZDE

Při vlastní registraci na odběrovém místě se pak před provedením antigenního testu prokáží platným průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem. Test se může opakovat nejvýše jedenkrát za pět dní. Na výsledek antigenního testu je potřeba vyčkat na místě cca 30 minut. V případě potřeby bude podle stanoveného postupu provedeno rovnou i PCR vyšetření.

Ze zdravotního pojištění hrazené vyšetření se neprovádí u těch, kdo absolvovali z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Dále také u osob, kterým byl v posledních pěti dnech proveden PCR, nebo antigenní test s negativním výsledkem.