Fotbalová Sigma vybrala pro Fakultní nemocnici Olomouc téměř 180 tisíc

8. června 2020

Na začátku letošního března, konkrétně 4. 3., to bylo přesně 28 let ode dne, kdy fotbalisté Sigmy Olomouc odehráli domácí zápas tehdejšího Poháru UEFA proti španělskému fenoménu jménem Real Madrid. Utkání tehdy skončilo senzační remízou 1:1 a tento možná nejslavnější duel olomouckého klubu nyní posloužil dobré věci. Sigma totiž ve spolupráci se společností Ticketportal připravila výroční fiktivní zápas stejných soupeřů, na nějž si fanoušci mohli zakoupit virtuální vstupenky. A výtěžek ve výši 165 tisíc korun předali zástupci klubu vedení Fakultní nemocnice Olomouc. Zdravotnické zařízení tyto peníze použije na nákup přístroje ECMO (extrakorporální membránová oxygenace), který umožňuje dočasně nahradit funkci plic a srdce.

Prodej virtuálních vstupenek na „upomínkový“ zápas Sigmy s Realem probíhal od 30. března do 30. dubna. Lidé, kteří si lístek pořídili, získali vedle dobrého pocitu z pomoci druhým také padesátiprocentní slevu na nákup vstupenky na filmový dokument natočený k příležitosti 100 let od vzniku olomouckého fotbalového klubu. Snímek pod názvem Z historie po současnost bude po slavnostní premiéře zařazen do programu multikina Premiere Cinemas v Galerii Šantovka.

Vedle šeku na 165 tisíc korun přinesli zástupci Sigmy - gólman prvního týmu Aleš Mandous a marketingový manažer klubu David Holly - do nemocnice rovněž částku 14 526 korun vybranou pomocí takzvaného „rouškovníku“: symbolického stromu, jenž byl umístěn v hypermarketu Globus. Lidé si z něj mohli brát roušky ušité hráči i dalšími pracovníky Sigmy a do pokladničky vkládat dobrovolné příspěvky. „Roušky u nás v době krize šila řada lidí, mimo jiné donedávna výborný obránce a dnes obchodní manažer našeho klubu Aleš Škerle, ale i další,“ zmínil David Holly.

Fotbalovou delegaci s hodnotným darem přivítal nejprve ředitel FN Olomouc prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. a samotný přístroj představil doc. MUDr. Petr Šantavý, Ph.D., primář Kardiochirurgické kliniky, kam nové ECMO zamíří. Olomouckým fotbalistům za jejich parádní gól děkujeme a přejeme hodně úspěchů!