Hanička a Anička opět rozdávaly pozitivní energii zdravotníkům

15. července 2021

Díky sbírce, kterou v březnu uspořádali studenti a učitelé česko-francouzské sekce Slovanského gymnázia Olomouc, si dnes mohli zdravotníci Fakultní nemocnice Olomouc znovu ověřit léčebné schopnosti bernského salašnického psa Aničky a peruánského naháče Haničky. Psí pomocníci Jany Dohnalové ze šternberského spolku AURA Canis, s nímž FN Olomouc v oblasti canisterapie dlouhodobě spolupracuje, tentokrát rozdávali pozitivní energii na Hemato-onkologické klinice.

Originálním nápadem chtěli studenti a učitelé vyjádřit respekt k náročné práci zdravotníků a současně pomoci s péčí o nemocné. Výsledek sbírky předčil jejich očekávání - vynesla 35 080 korun. Výtěžek pokryje téměř roční náklady na canisterapeutické služby, které nemocnice poskytuje například na oddělení geriatrie nebo následné intenzivní péče. Symbolický šek předali zástupci gymnázia ve FN Olomouc na začátku června. Při této příležitosti potěšili svěřenci Jany Dohnalové zdravotníky z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

• FOTO: Pozitivní energii rozdávala Hanička sestřičkám Hemato-onkologické kliniky.

Více o sbírce si přečtěte ZDE (klikněte).