Hubneme společně v každodenní praxi

2. listopadu 2022

Umíte nakupovat zdravější potraviny? Víte, co se vyplatí hlídat na etiketách, aby hubnutí bylo efektivnější a především trvalé? Odpovědi na tyto otázky si mohli prakticky ověřit účastníci prvního ze série workshopů programu Hubneme společně, který v rámci projektu Ambulance aktivního zdraví připravila Fakultní nemocnice Olomouc. Na společný nákup pozvala zájemce vedoucí Oddělení léčebné výživy Mgr. Marie Kohutová.

  • Skupinku nakupujících vedla Mgr. Marie Kohutová (druhá zleva).

 

První zastávkou byl pult s uzeninami. „Ukázali jsme si, že je důležité se zajímat nejen o to, kolik masa výrobek obsahuje, ale že je užitečné sledovat i obsah soli a tuků,“ zdůrazňuje Marie Kohutová. Skupinka se pak zastavila u volného a baleného pečiva pro výběr celozrnných a žitných produktů. „Nejdelší čas jsme strávili mezi regály s obilovinami, luštěninami a u chladících boxů s mléčnými výrobky a sýry. Diskutovali jsme nejen o optimálním složení, ale i chuti a možnostech použití při domácím vaření,“ dodává vedoucí Oddělení léčebné výživy. „Děkuji těm, co se přišli, ptali se a konzultovali, i když nás bylo jen pár, velmi jsme si to užili a věřím, že obsah nákupních košíků bude zase o něco zdravější i v dalších domácnostech,“ uzavírá.

Program Hubneme společně pokračuje v úterý 8. 11. 2022 pohybovým workshopem s MUDr. Katarínou Moravcovou z Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace FN Olomouc. Další části programu jsou pak naplánované až do února 2023. „Kapacita všech workshopů je již sice naplněna, ale v případě zájmu můžeme přidat další termíny,“ přislíbila vedoucí Odboru marketingu FN Olomouc Ing. Veronika Jeřábková. Zájemci mohou využít e-mail veronika.jerabkova@fnol.cz.

Více se dozvíte ZDE