Luklův kardiologický den opět představí nové postupy, tentokrát však prostřednictvím online přenosů

9. září 2020

Na čtyři sta kardiologů a více než dvě sta zdravotních sester z celé České republiky cestuje každoročně v říjnu do Olomouce, aby se zúčastnili největší vzdělávací akce na střední Moravě – konference Luklův kardiologický den. Bohatý program prezentací novinek z oblasti diagnostických a léčebných postupů připravovali pořadatelé z I. interní klinika - kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc i letos, ovšem své plány museli přizpůsobit hygienicko-epidemiologickým opatřením spojeným s šířením onemocnění COVID-19. Na rozdíl od jiných akcí však XI. Luklův kardiologický den nebude zrušen bez náhrady. Proběhne v plnohodnotné verzi virtuálně, prostřednictvím on-line přenosů, a to v úterý 13. října 2020.

„Na základě zhoršující se epidemiologické situace v České republice jsme s politováním museli zrušit plánovanou konferenci XI. Luklův kardiologický den a nahradit ji živými přenosy. Přijdeme tak sice o osobní setkání, ale odborná stránka zůstane na stejně vysoké úrovni jako v minulých letech,“ zdůrazňuje prof. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA, přednosta I. interní kliniky - kardiologické FN Olomouc a 1. místopředseda České kardiologické společnosti. Zůstane rovněž zachována lékařská a sesterská sekce konference. V pěti blocích lékařské části zaznějí příspěvky věnované ischemické chorobě srdeční, týmové spolupráci internistů a kardiologů, současným trendům v diagnostice a léčbě chlopenních vad, tématu náhlé smrti nebo novinkám v oblasti nejběžnějších kardiologických onemocnění. Kromě příspěvků a prezentací čeká účastníky virtuálního setkání pět přímých přenosů z různých výkonů. „Jako v minulých letech i letos bude jedním z vrcholů programu slavnostní přednáška. Naši konferenci obohatí profesorka Zuzana Moťovská z III. interní - kardiologické kliniky 3. lékařské fakulta Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, která bude hovořit o antitrombotické léčbě po infarktu myokardu,“ upozorňuje profesor Táborský. Důležitou součástí Luklova kardiologického dne bude opět sesterská sekce. Ve třech blocích zazní bezmála dvě desítky příspěvků zaměřených na různá témata z oblasti nelékařské péče o kardiologické pacienty a její úzké vazbě na lékařskou péči.

Celý XI. Luklův kardiologický den, který se koná 13. října 2020 od 8 do zhruba 16 hodin, bude živě přenášen prostřednictvím webových stránek lukl.fnol.cz. Na stejné adrese zájemci najdou také odkaz k registraci, která je ke sledování online přenosu nutná. Luklův kardiologický den pořádá I. interní klinika - kardiologická Fakultní nemocnice Olomouc ve spolupráci s Lékařskou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci, Národním telemedicínským centrem, Českou lékařskou komorou a Českou asociací sester.