Mikuláš nadělil dárečky pacientům deseti klinik Fakultní nemocnice Olomouc i dětem zaměstnanců

5. prosince 2019

Dvě mikulášské družiny se vydaly 5. prosince na pouť za malými i velkými pacienty Fakultní nemocnice Olomouc. S drobnými dárečky se po areálu rozešli dobrovolníci z Dobrovolnického centra FN Olomouc a Internet poradny. „Navštívili určitě více než dvě sta padesát pacientů na deseti klinikách. Oproti loňskému roku zašli také na transfuzní oddělení a ambulanci dětské ortopedie nebo na Oddělení následné intenzivní péče a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Zájemců je určitě více, ale bohužel nemáme kapacitu navštívit všechny,“ uvedla Petra Stejskalová z odboru hlavní sestry, která koordinuje činnost Dobrovolnického centra FN Olomouc. Už v úterý se přitom k mikulášské nadílce pro pacienty přidal také Spolek mediků Lékařské fakulty Univerzity Palackého. Adepti lékařské profese navštívili Oddělení geriatrie a zavítali i na Dětskou kliniku. Výměnou za básničku, koledu nebo vtip dostali všichni perníčky, které sami studenti upekli.

Ve středu 4. prosince si mikulášskou besídku užilo i více než dvě sta dětí zaměstnanců nemocnice. Vedle zážitků ze setkání s Mikulášem a jeho věrnou andělskou a čertovskou družinou si odnesly mikulášský balíček, do nějž kromě spousty dobrot mohly přidat i vlastnoručně vyrobenou svíčku či barvami vyzdobený svícen.