Místopředseda sněmovny Filip předal FN Olomouc dar 153 tisíc korun. Složili se politici z KSČM

21. května 2020

Symbolický šek znějící na částku 153 tisíc korun a k tomu 1000 roušek předal řediteli Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Romanu Havlíkovi, Ph.D. místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předseda Komunistické strany Čech a Moravy JUDr. Vojtěch Filip. Na dar pro nemocnici přispěli poslanci a zastupitelé strany, kteří se vzdali části svého platu ve prospěch zdravotnických zařízení a jejich pracovníků bojujících proti epidemii COVID-19. Stejná částka putovala do zlínské nemocnice, 150 tisíc pak obdržela nemocnice v Ústí nad Labem.

"Iniciativa dávat část výplat vzešla přímo od našich kolegů z Olomouce. Nakonec jsme mezi sebou vybrali více než 450 tisíc a po dohodě se zdravotnickými odbory je předali třem nemocnicím. K tomu jsme přivezli i roušky, kterých jsme měli přebytek díky dárcům a lidem, kteří je šili. Vnímáme, že zdravotnictví stojí v první linii, a chceme alespoň takto pomoci," uvedl Vojtěch Filip.

Obdržený dar ocenil ředitel FN Olomouc Roman Havlík: "Všechny prostředky investujeme do rozvoje nemocnice, do personálu, infrastruktury, technologií. Za každou podporu jsme rádi a pomáhá nám na naší cestě," zmínil prof. Havlík.