Do Olomouce v listopadu přicestuje izraelská špička v oblasti eHealth a inovací

9. října 2019

Množství inspirativních podnětů pro management nemocnic, zdravotní pojišťovny, podnikatele, státní a veřejnou správu i odborníky z lékařských fakult a výzkumného sektoru přinese Česko-izraelský inovační den, kterou 6. listopadu 2019 organizuje Česko-izraelská smíšená obchodní komora a Olomoucký klastr inovací v olomouckém BEA campusu. Ústředním tématem konference, mezi jejímiž hlavními partery figuruje také Fakultní nemocnice Olomouc, je Smart Healthcare, tedy digitalizace a elektronizace zdravotní péče a inovace s tímto trendem spojené.

Izrael dnes patří mezi světovou špičku v transferu a komercionalizaci výsledků výzkumu do inovací ve zdravotnictví. V zemi srovnatelné s Českou republikou funguje 1600 firem, z nichž většina je ve formě start-upu. Polovina z nich se věnuje medicínským přístrojům, kolem 300 ICT technologiím ve zdravotní péči, 130 diagnostice a 210 léčebným zařízením.

Česko-izraelský inovační den má za cíl představit to nejzajímavější, čím Izrael může inspirovat české zdravotnictví v oblasti řízení, vzdělávání a inovací a podpořit konkrétní projekty česko-izraelské spolupráce. Současně může přinést obchodní příležitosti a posílit hospodářskou a vědecko-výzkumnou spolupráci. Hosty bude celá řada odborníků z Izraele a České republiky. Jedním z řečníků bude rovněž náměstek IT ve FN Olomouc Ing. Antonín Hlavinka a ředitel největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. bude moderovat závěrečnou diskusi na téma Efektivní řízení zdravotních služeb.

Mezinárodní konference s celodenním programem se koná pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR, Velvyslanectví Státu Izrael a za podpory Olomouckého kraje.

Více informací najdete ZDE.