Neonatologické dny opět v Olomouci a v režii Novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc

8. listopadu 2019

Více než čtyři sta lékařů a sester z celé České republiky i ze zahraniční již od středy v olomouckém Clarion Congress Hotelu diskutuje o aktuálních tématech v péči o novorozence na XXXV. Neonatologických dnech. Prestižní výroční konferenci spolupořádá Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc, již popáté za posledních dvacet let.

„Snažili jsme se připravit pestrý program. V jednotlivých blocích, které jsou velmi kvalitně obsazeny tuzemskými i zahraničními řečníky, se věnujeme například neinvazivní monitoraci, chystaným screeningovým programům, lékům, péči o fyziologické novorozence. K tomu patří i několik workshopů nebo interaktivní hra k poznání Olomouce. A co je důležité, kongres má lékařskou a sesterskou sekci,“ zdůraznil primář Novorozeneckého oddělení FN Olomouc MUDr. Lumír Kantor, Ph.D. Neonatologické dny dnes pokračují v lékařské sekci například blokem příspěvků o neinvazivní monitoraci na JIRP a v sesterské sekci příspěvky ke komplexním ošetřovatelským postupům v neonatologii.