Kde nás najdete

Areál Fakultní nemocnice Olomouc leží v jihozápadní části krajské metropole v místní části Nová ulice. Je lemován ulicemi Hněvotínská, Albertova, Brněnská, Vojanova a I. P. Pavlova. Z hlavního vlakového nádraží v Olomouci je areál dostupný tramvajovými linkami číslo 1, 4 a 6 (zastávka Fakultní nemocnice) a autobusy městské hromadné dopravy číslo 12, 19, 26 (Dvořákova) a 21 (Teoretické ústavy).

Od autobusového nádraží lze do FNOL dojet tramvajovou linkou číslo 4 (Fakultní nemocnice) a autobusy MHD číslo 19 (Dvořákova) a 10 (Fakultní nemocnice). Pro imobilní pacienty pak přepravu po areálu nemocnice zajišťuje okružní linka autobusu číslo 42, který vyjíždí přímo od tramvajových zastávek v Brněnské ulici (zastávka Pionýrská).

Jízdní řády ZDE.

Areál FNOL je přístupný branami z ulic I. P. Pavlova a Hněvotínská, pro automobily se samoobslužným závorovým systémem. Také je zde další vstup pouze pro pěší od tramvajových zastávek v Brněnské ulici. Přímo v areálu zdravotnického zařízení u všech tří vstupů a také na nejfrekventovanějších místech je rozestavěno sedm informačních tabulí se situačním plánem. Ten obsahuje podrobný popis rozmístění jednotlivých klinik, ústavů a oddělení FNOL.