Parkování v areálu

Vážení pacienti a návštěvníci Fakultní nemocnice Olomouc,

usilujeme neustále o zkvalitňování našich služeb, proto jsme přistoupili i ke změnám v pravidlech vjezdu do areálu nemocnice a v systému parkování. Velice dobře si uvědomujeme, že parkování v areálu není vždy jednoduché.

Vjezdem do areálu FN Olomouc (převzetím vjezdové karty) souhlasíte s pravidly nastavenými fakultní nemocnicí, které jste povinen respektovat, například zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, dodržování dopravního značení atd. Důrazně také žádáme o dodržování čistoty a pořádku v areálu FN Olomouc, zejména v souvislosti s odhazováním lístků vjezdového systému.

Na kterémkoliv volném parkovacím místě v areálu nemocnice, pokud místo k parkování není doplněno dodatkovou tabulí (např. vyhrazené parkování pro klinické pracoviště nebo vozidla). Apelujeme přitom dodržování dopravního značení, provoz v areálu se řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. 

Ceník poplatků za povolení k vjezdu do FNOL od 1. 1. 2024

Poplatek za jednorázové povolení k vjezdu do areálu FNOL
Parkovací karta – kontrolní lístek
parkovací místa (určená pro veřejnost) v celém areálu FNOL
do ½ hod. za každou započatou hodinu*)
5,- Kč 30,- Kč

*) 

  • 0 - 30 minut od vjezdu do areálu FNOL | 5,- Kč,
  • 31 - 60 minut od vjezdu do areálu FNOL | 30,- Kč,
  • 61 - 120 minut od vjezdu do areálu FNOL | 60,- Kč atd.
Sankce za ztrátu Parkovací karty – kontrolního lístku
Pokuta 500,- Kč

Platbu parkovného provádějte výhradně v platebních automatech umístěných u budovy jídelny (výjezd na ulici Hněvotínská), na centrálním parkovišti, u budovy lékárny nebo u výjezdu na ulici I. P. Pavlova. U platebního místa u jídelny na výjezdu do Hněvotínské ulice jsou vytvořeny dva souběžné jízdní pruhy ukončené dvěma platebními terminály, v každém pruhu jedním. V ulici I. P. Pavlova jsou nově celkem tři výjezdové pruhy. Z toho dva pro zastavení a zaplacení a jeden průjezdný pro ty návštěvníky, kteří již mají zaplaceno.
Zaplatit je třeba adekvátní částkou – např. poplatek 5 Kč nelze zaplatit bankovkou v nominální hodnotě 500 Kč a vyššími, taková platba nebude provedena. Pokud nebudete mít adekvátní částku, můžete využít platbu kartou, která je možná u všech automatů.

Mapa s parkovacími automaty:

 

Parkovné je možné zaplatit také prostřednictvím QR kódu přes mobilní telefon. QR kód, který vás odkáže na platební bránu, najdete ve spodní části parkovací karty. Návod k platbě prostřenictvím QR kódu najdete ZDE. Uskutečnění platby si lze ověřit ZDE.

 

 

Po načtení čárového kódu z parkovacího lístku uhradíte částku, která se vám objeví na displeji platebního automatu. Všechny automaty umožňují platbu mincemi i bankovkami. Automaty umožňují platbu platební kartou. Na vyžádání vám automat vytiskne i doklad o úhradě. 

Parkovné je možné zaplatit také prostřednictvím QR kódu přes mobilní telefon. QR kód, který vás odkáže na platební bránu, najdete ve spodní části parkovací karty. Návod k platbě prostřenictvím QR kódu najdete ZDE. Uskutečnění platby si lze ověřit ZDE

 

Využijte komunikátor na automatu. Spojí vás s dispečinkem a jeho pracovníci Vám poradí, jak máte dál postupovat, případně, pokud je obsluha přítomna (platí pro výjezd I.P.Pavlova), je možné zaplatit přímo u obsluhy. Pokud lístek nelze uhradit v platebním automatu, nebo je lístek i po zaplacení na výjezdu z areálu neaktivní, kontaktujte obsluhu vjezdového systému u výjezdové brány.