Parkování v areálu

Vážení pacienti a návštěvníci Fakultní nemocnice Olomouc,

usilujeme neustále o zkvalitňování našich služeb, proto jsme přistoupili i ke změnám v pravidlech vjezdu do areálu nemocnice a v systému parkování. Velice dobře si uvědomujeme, že parkování v areálu není vždy jednoduché.

NOVINKA: V rámci snahy o zklidnění dopravy v Hněvotínské ulici jsme otřevřeli nový vjezd do areálu! (viz záložka Kde můžu zaparkovat)

Vjezdem do areálu FN Olomouc (převzetím vjezdové karty) souhlasíte s pravidly nastavenými fakultní nemocnicí, které jste povinen respektovat, například zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, dodržování dopravního značení atd. Důrazně také žádáme o dodržování čistoty a pořádku v areálu FN Olomouc, zejména v souvislosti s odhazováním lístků vjezdového systému.

Na kterémkoliv volném parkovacím místě v areálu nemocnice, pokud místo k parkování není doplněno dodatkovou tabulí (např. vyhrazené parkování pro klinické pracoviště nebo vozidla). Apelujeme přitom dodržování dopravního značení, provoz v areálu se řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. 

Samotný vjezd do areálu a první půlhodinu stojí 5 Kč, druhou půlhodinu také 5 Kč a každou další hodinu 10 Kč. Parkování v naší nemocnici tak stále je jedno z nejlevnějších v porovnání s nemocnicemi v celé České republice. Vjezdovou kartu si pečlivě hlídejte, pokuta za její ztrátu činí 500 Kč – uhradit ji lze v parkovacím automatu.

Platbu parkovného provádějte výhradně v platebních automatech umístěných u budovy jídelny (výjezd na ulici Hněvotínská), na centrálním parkovišti, u budovy lékárny nebo u výjezdu na ulici I. P. Pavlova. U platebního místa u jídelny na výjezdu do Hněvotínské ulice jsou vytvořeny dva souběžné jízdní pruhy ukončené dvěma platebními terminály, v každém pruhu jedním. V ulici I. P. Pavlova jsou nově celkem tři výjezdové pruhy. Z toho dva pro zastavení a zaplacení a jeden průjezdný pro ty návštěvníky, kteří již mají zaplaceno.
Zaplatit je třeba adekvátní částkou – např. poplatek 5 Kč nelze zaplatit bankovkou v nominální hodnotě 500 Kč a vyššími, taková platba nebude provedena. Pokud nebudete mít adekvátní částku, můžete využít platbu kartou, která je možná u všech automatů.

Mapa s parkovacími automaty:

 

Po načtení čárového kódu z parkovacího lístku uhradíte částku, která se vám objeví na displeji platebního automatu. Všechny automaty umožňují platbu mincemi i bankovkami. Automaty umožňují platbu platební kartou. Na vyžádání vám automat vytiskne i doklad o úhradě. 

Využijte komunikátor na automatu. Spojí vás s dispečinkem a jeho pracovníci Vám poradí, jak máte dál postupovat, případně, pokud je obsluha přítomna (platí pro výjezd I.P.Pavlova), je možné zaplatit přímo u obsluhy. Pokud lístek nelze uhradit v platebním automatu, nebo je lístek i po zaplacení na výjezdu z areálu neaktivní, kontaktujte obsluhu vjezdového systému u výjezdové brány.